Przyjęcia na studia II stopnia

Rekrutacja na studia prowadzona jest przez Centrum Rekrutacji z wykorzystaniem systemu e-Rekrutacja. Informacje dotyczące procesu rekrutacji dla kandydatów na studia II-go stopnia na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki znajdują się na stronie dla Kandydatów na Studia.

Na studiach II stopnia WIMiR prowadzi kształcenie na czterech kierunkach w ramach studiów stacjonarnych (w tym Inżynieria Mechatroniczna w dwóch językach wykładowych) oraz na dwóch kierunkach w ramach studiów niestacjonarnych.

Limity przyjęć na poszczególne kierunki studiów II stopnia na WIMiR na rok akademicki 2019/2020:
Kierunek studiów Studia stacjonarne II stopnia Studia niestacjonarne II stopnia
rekrutacja zimowa
luty-marzec
rekrutacja letnia
październik
rekrutacja zimowa
luty-marzec
Mechanika i Budowa Maszyn 230 60 30
Automatyka i Robotyka 105 60 30
Inżynieria Mechatroniczna 90 - -
Mechatronic Engineering 30 - -
Inżynieria Akustyczna 60 - -

Rekrutacja na studia stacjonarne oraz niestacjonarne prowadzona jest na ww. kierunki zgodnie z podanym limitem miejsc. W trakcie wypełniania w systemie e-Rekrutacja aplikacji na kierunek, kandydat na studia składa deklarację specjalności na której chce studiować. W związku z ograniczoną liczbą miejsc na poszczególnych specjalnościach Kandydat musi uszeregować wszystkie specjalności zgodnie z własną preferencją rozpoczynając do tej na której chce podjąć studia.

O wpisie na listę danej specjalności, po pozytywnym wyniku procesu rekrutacji, decyduje prodziekan ds. Kształcenia.

Zasady obowiązujące przy kwalifikacji na listę danej specjalności są następujące:

1. deklaracja wyboru danej specjalności przez Kandydata,
  2. ranking sporządzony na podstawie wskaźnika rekrutacyjnego,
  3. wolne miejsce na danej specjalności.

Terminy egzaminu kwalifikacyjnego - rekrutacja zimowa (test jednokrotnego lub wielokrotnego wyboru):

I cykl rekrutacji - studia stacjonarne II stopnia:

• MiBM, AiR, IA, IM, IMe – 31.01.2020.

Aby przystąpić do ww. egzaminu do 30 stycznia 2020 r do g. 14:00 należy zarejestrować sie w  systemie rekrutacyjnym, przesłać wymagane dokumenty oraz wnieść opłatę rekrutacyjną.

II cykl rekrutacji - studia stacjonarne II stopnia (informacja o jego uruchomieniu 4.02.2020):

• MiBM, AiR – 8.02.2020,
  • IA, IM, IMe – 10.02.2020.

Rekrutacja - studia niestacjonarne II stopnia:

• AiR oraz MiBM – 08.02.2020.

Aby przystąpić do ww. egzaminu do 06 lutego 2020 r do g. 14:00 należy zarejestrować sie w  systemie rekrutacyjnym, przesłać wymagane dokumenty oraz wnieść opłatę rekrutacyjną.

UWAGA! Termin oraz miejsce na sali egzaminacyjej przydzielane jest przez system rekrutacyjny po przesłaniu przez Kandydata na studia w  systemie rekrutacyjnym wszystkich wymaganych dokumentów i pozytywnej ich weryfikacji przez Centrum Rekrutacji.

Egzamin kwalifikacyjny prowadzony jest w formie testu z wykorzystaniem Uczelnianej Platformy e-Lerningowej na sali komputerowej WIMiR przydzielonej przez system e-Rekrutacja.

Zestawy pytań do sprawdzianu testowego na studia II stopnia