Akademia Górniczo Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie AGH

Automatyka w górniczych systemach maszynowych

Kandydaci na specjalność „Automatyka w Górniczych Systemach Maszynowych” powinni mieć ukończone studia inżynierskie na kierunku „Automatyka i Robotyka” i uzyskać - po ukończeniu studiów drugiego stopnia - tytuł magistra inżyniera. Studia magisterskie powiększają zakres wiedzy inżyniera, przygotowując go formułowania, analizy i rozwiązywania problemów dotyczących automatyki w górniczych systemach maszynowych.

Zdobyta wiedza teoretyczna i praktyczna umożliwi studentom projektowanie, budowę i eksploatację takich systemów maszynowych, w tym różnorodnych układów i systemów sterowania. Wiedza ta jest przekazana studentom w ramach przedmiotów wspólnych dla kierunku i przedmiotów w ramach specjalności. Wykorzystanie tej wiedzy oraz jej poszerzenie zapewnią prace przejściowe i dyplomowe. Absolwenci tej specjalności będą dobrze przygotowani do podejmowania i rozwiązywania aktualnych problemów technicznych w zakresie automatyzacji w górniczych systemach maszynowych. Mogą także podejmować pracę w uczelniach i ośrodkach badawczo-rozwojowych.

Absolwenci specjalności „Automatyzacja w Górniczych Systemach Maszynowych” będą przygotowani do podjęcia prac związanych z projektowaniem, uruchamianiem i eksploatacją systemów automatyzacji w górnictwie. Gruntowna wiedza z dyscyplin podstawowych i specjalistycznych oraz umiejętność korzystania z zaawansowanych technik komputerowych i kierowania pracą zespołów pracowniczych, pozwoli im być konkurencyjnymi na rynku pracy.